kommunerne nedenfor.
Bøgevej 16
5450 OtterupVia Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup findes lejligheden. Den 27. oktober 2025 fandt den seneste transaktion sted, da Family Properties ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 8,29 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 672.000 kr.
Fakta om Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup
Ejerlejligheden er beliggende på Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 119 m², hvoraf 108 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.541 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 27. oktober 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 8,29 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Family Properties ApS købte lejligheden af OTTERUP BOLIGSELSKAB ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 5.344 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 672.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Family Properties ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Johnny Hansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 75,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 114 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 58,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Johnny Hansen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Johnny Hansen i alt 119 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup?
Family Properties ApS ejer Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup.
Hvornår blev Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup opført?
Den primære bygning blev opført i 1968 på Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup.
Hvad er prisen på Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup?
Prisen var 8,29 mio. kr., da Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup senest blev handlet i 2025.
Hvad er Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup vurderet til?
1,44 mio. kr. er vurdering på Bøgevej 16, Otterup, 5450 Otterup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.