Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE287319ESR480-010103

Bøgevej 10

5450 Otterup
Nordfyns Hjorslev By, Otterup, 6gø (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968

Areal

Beboelsesareal120 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup findes lejligheden. Den 27. oktober 2025 fandt den seneste handel sted, da Family Properties ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 8,29 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 681.000 kr.

Fakta om Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup

Ejerlejligheden er placeret på Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 120 m², hvoraf 109 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.541 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 27. oktober 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 8,29 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Family Properties ApS købte lejligheden af OTTERUP BOLIGSELSKAB ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 5.344 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 681.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Family Properties ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Johnny Hansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 75,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 114 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 58,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Johnny Hansen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Johnny Hansen i alt 119 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Family Properties ApS ejer Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup.

Den primære bygning blev bygget i 1968 på Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup.

Prisen var 8,29 mio. kr., da Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup senest blev handlet i 2025.

1,46 mio. kr. er vurdering på Bøgevej 10, Otterup, 5450 Otterup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis