Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg. Se grundens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Grunden er lokaliseret på Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg. Den 30. juli 1997 fandt den seneste transaktion sted, da KALKERUP SKOV OG GLAMSBJERG HEGN ApS erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 6,65 mio. kr.
Fakta om Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg
Grunden er placeret på Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg.
Egenskaber
Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.345 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Værdiansættelsen var 2,5 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 30. juli 1997. Det giver en kvadratmeterpris på 70 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 6,65 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af KALKERUP SKOV OG GLAMSBJERG HEGN ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter, mens Carl Johan Ulrik Rantzau er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer har i alt 18 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 15,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Carl Johan Ulrik Rantzau, der også opererer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
KALKERUP SKOV OG GLAMSBJERG HEGN ApS ejer Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg.
Grundarealet er 35.641 m² på Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg.
Prisen var 2,5 mio. kr., da Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg senest blev handlet i 1997.
6,65 mio. kr. er vurdering på Bogensevej 15, 5620 Glamsbjerg.