Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Bødkervej 1A, Snoghøj, 7000 Fredericia. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Bødkervej 1A, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Fakta om Bødkervej 1A, Snoghøj, 7000 Fredericia
Industriejendommen er placeret på Bødkervej 1A, Snoghøj, 7000 Fredericia og består af én bygning på 45 m² fordelt på én erhvervsenhed.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til servicevirksomhed og/eller hotel. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.343 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 360.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af DANISH CROWN A/S, der primært beskæftiger sig med forarbejdning af svinekød, mens LEVERANDØRSELSKABET DANISH CROWN AMBA er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 67 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 12,91 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Niels Ulrich Duedahl, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har LEVERANDØRSELSKABET DANISH CROWN AMBA i alt 68 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
DANISH CROWN A/S ejer Bødkervej 1A, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Den primære bygning blev bygget i 2004 på Bødkervej 1A, Snoghøj, 7000 Fredericia.
360.000 kr. er vurdering på Bødkervej 1A, Snoghøj, 7000 Fredericia.