Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4464056ESR657-906846

Bødkervej 12

7480 Vildbjerg
Herning Pugdal Gde., Vildbjerg, 1bv (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2005
Bebyggelsesprocent5%

Areal

Grundareal4.561 m²
Bygningsareal233 m²
Beboelsesareal182 m²
Erhvervsareal18 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg finder du ejendommen. I 2005 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 233 m² på en 4.561 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 266.900 kr.

Fakta om Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg

Villaen er placeret på Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg og har et samlet bygningsareal på 233 m². Den primære bygning er bygget i 2005 og befinder sig på en 4.561 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 182 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.479 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 266.900 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg.

Enhedens BBR-areal er 182 m² på Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg.

Den primære bygning blev bygget i 2005 på Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg.

2,25 mio. kr. er vurdering på Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis