Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2480913ESR326-016443

Bødkervænget 32

4270 Høng
Kalundborg Sæby By, Sæby, 2am (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal799 m²
Bygningsareal72 m²
Beboelsesareal130 m²
Areal af udnyttet tagetage58 m²
Areal af kælder15 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng. Ejendommen har et bygningsareal á 72 m² og blev konstrueret i 1968 på en 799 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 331.000 kr.

Fakta om Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng

Villaen har et samlet bygningsareal på 72 m² og ligger på Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng. Hovedbygningen er bygget i 1968 og er lokaliseret på en 799 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 130 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover ekstra arealer, der samlet set er 73 m² (udnyttet tagetage 58 m², kælder 15 m²). Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.018 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 331.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Go´ bil Gørlev v. Brdr. Lauritsen ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med detailhandel med motorkøretøjer, mens Johnny Rehne Lauritsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,35 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Johnny Rehne Lauritsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Johnny Rehne Lauritsen i alt fem ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Go´ bil Gørlev v. Brdr. Lauritsen ApS ejer Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng.

Enhedens BBR-areal er 130 m² på Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng.

Den primære bygning blev bygget i 1968 på Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng.

1,14 mio. kr. er vurdering på Bødkervænget 32, Sæby, 4270 Høng.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis