kommunerne nedenfor.
Blumersgade 5B, th
8700 HorsensVia Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens. Den 28. maj 2019 fandt den seneste transaktion sted, da BOCA A/S sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 6,22 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,99 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Fakta om Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens
Ejerlejligheden er beliggende på Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 134 m², hvoraf 129 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 9 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.527 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Prisen var 6,22 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 28. maj 2019. Det giver en kvadratmeterpris på 24.040 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,99 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af BOCA A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Alex Mandrup Paulsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 21 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 66,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Flach Højgaard-Bülow, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Alex Mandrup Paulsen i alt 71 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens?
BOCA A/S ejer Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens.
Hvornår blev Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens bygget?
Den primære bygning blev opført i 2019 på Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens.
Hvad er Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens værd?
Prisen var 6,22 mio. kr., da Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens senest blev handlet i 2019.
Hvad er Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens vurderet til?
2,99 mio. kr. er vurdering på Blumersgade 5B, 6. th, 8700 Horsens.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.