Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100789003

Blokhaven 148, 2 4

2740 Skovlunde
Ballerup Skovlunde By, Skovlunde, 11t (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2025

Areal

Beboelsesareal80 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Blokhaven 148, 2. 4, 2740 Skovlunde. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Blokhaven 148, 2. 4, 2740 Skovlunde.

Fakta om Blokhaven 148, 2. 4, 2740 Skovlunde

Ejerlejligheden ligger på Blokhaven 148, 2. 4, 2740 Skovlunde. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 80 m², hvoraf 69 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Skovlunde Bycenter Lejl. 31 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Vivada Nordics B.V. er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 166 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 421 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Hendrik Ebe Reitsma, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Vivada Nordics B.V. i alt 2.432 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Skovlunde Bycenter Lejl. 31 ApS ejer Blokhaven 148, 2. 4, 2740 Skovlunde.

Den primære bygning blev opført i 2025 på Blokhaven 148, 2. 4, 2740 Skovlunde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis