Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE260831ESR250-022643

Bløden 17B, 1 4

3600 Frederikssund
Frederikssund Frederikssund Bygrunde, 24 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1900

Areal

Beboelsesareal82 m²

Få alle informationer om Bløden 17B, 1. 4, 3600 Frederikssund på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Bløden 17B, 1. 4, 3600 Frederikssund. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 971.000 kr.

Fakta om Bløden 17B, 1. 4, 3600 Frederikssund

Ejerlejligheden er beliggende på Bløden 17B, 1. 4, 3600 Frederikssund. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 82 m², mens det tinglyste areal udgør 93 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.991 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 971.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af JANI A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Thomas Andersen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 25,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt syv ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 16,6 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jais Christian Andersen, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Thomas Andersen i alt otte ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

JANI A/S ejer Bløden 17B, 1. 4, 3600 Frederikssund.

Den primære bygning blev opført i 1900 på Bløden 17B, 1. 4, 3600 Frederikssund.

1,74 mio. kr. er vurdering på Bløden 17B, 1. 4, 3600 Frederikssund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis