Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE200726ESR157-014331

Blidahpark 22, 1 tv

2900 Hellerup
Gentofte Gentofte, 19er (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1934

Areal

Beboelsesareal61 m²

Få alle oplysninger om Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup på Resights. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup ligger lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 30. januar 2026, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,35 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,32 mio. kr.

Fakta om Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup

Ejerlejligheden er beliggende på Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 61 m², mens det tinglyste areal udgør 55 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.035 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 30. januar 2026, hvor værdiansættelsen på lejligheden var 4,35 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte lejligheden af AJ TRADING ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 71.311 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,32 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af AJ TRADING ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Anders Mads Bonde Jensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 11,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Mads Bonde Jensen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Anders Mads Bonde Jensen i alt ni ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup.

Den primære bygning blev opført i 1934 på Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup.

Prisen var 4,35 mio. kr., da Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup senest blev handlet i 2026.

3,39 mio. kr. er vurdering på Blidahpark 22, 1. tv, 2900 Hellerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis