Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE402622ESR851-585761

Blegkilde Alle 38, 2 tv

9000 Aalborg
Aalborg Sohngårdsholm Hgd., Aalborg Jorder, 1agq (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1994

Areal

Beboelsesareal89 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Blegkilde Alle 38, 2. tv, 9000 Aalborg. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Blegkilde Alle 38, 2. tv, 9000 Aalborg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,28 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Fakta om Blegkilde Alle 38, 2. tv, 9000 Aalborg

Ejerlejligheden er placeret på Blegkilde Alle 38, 2. tv, 9000 Aalborg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 89 m², mens det tinglyste areal udgør 79 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.558 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,28 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af MAINLAND ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens BOLIG DANMARK 2012 A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 643 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 1,05 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Lorentz Nielsen, der også opererer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

MAINLAND ApS ejer Blegkilde Alle 38, 2. tv, 9000 Aalborg.

Den primære bygning blev bygget i 1994 på Blegkilde Alle 38, 2. tv, 9000 Aalborg.

2,28 mio. kr. er vurdering på Blegkilde Alle 38, 2. tv, 9000 Aalborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis