Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4231055ESR751-033575

Blåkærvej 11

8240 Risskov
Aarhus Vejlby By, Ellevang, 34dg (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1953
Bebyggelsesprocent42%

Areal

Grundareal392 m²
Bygningsareal60 m²
Beboelsesareal105 m²
Areal af udnyttet tagetage45 m²
Areal af kælder60 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om huset på Blåkærvej 11, 8240 Risskov. Se husets seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Blåkærvej 11, 8240 Risskov. Huset har et bygningsareal på 60 m² og blev opført i 1953 på en 392 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 3,78 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,53 mio. kr.

Fakta om Blåkærvej 11, 8240 Risskov

Rækkehuset har et samlet bygningsareal á 60 m² og ligger placeret på Blåkærvej 11, 8240 Risskov. Den primære bygning er bygget i 1953 og befinder sig på en 392 m² stor grund. Huset fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 105 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Der er desuden ekstra arealer, der i alt er 105 m² (udnyttet tagetage 45 m², kælder 60 m²). Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Huset anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 23.398 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 3,78 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,53 mio. kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Blåkærvej 11, 8240 Risskov.

Enhedens BBR-areal er 105 m² på Blåkærvej 11, 8240 Risskov.

Den primære bygning blev opført i 1953 på Blåkærvej 11, 8240 Risskov.

3,78 mio. kr. er vurdering på Blåkærvej 11, 8240 Risskov.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis