Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4011743ESR791-199881

Bjerrevej 94

8840 Rødkærsbro
Viborg Fårup By, Vindum, 2b (Landzone) Håndtering af affald og spildevand
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1992
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal4.617 m²
Bygningsareal20 m²
Erhvervsareal20 m²

Få alle oplysninger om Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 20 m² og blev konstrueret i 1992 på den 4.617 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 570.000 kr., hvoraf grunden udgør 198.500 kr.

Fakta om Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro

Industriejendommen er placeret på Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro og består af to bygninger på 20 m² udgjort af et erhvervsenhed. Hovedbygningen er bygget i 1992 og befinder sig på en 4.617 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens primære benyttelse er til energi og forsyning. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.603 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 570.000 kr., hvoraf grunden udgør 198.500 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Viborg Kommune, der primært beskæftiger sig med generelle offentlige forvaltningsaktiviteter.

Ofte stillede spørgsmål

Viborg Kommune ejer Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro.

Ejendommens BBR-areal er 20 m² på Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro.

Den primære bygning blev bygget i 1992 på Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro.

570.000 kr. er vurdering på Bjerrevej 94, 8840 Rødkærsbro.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis