kommunerne nedenfor.
Birkevej 1
6971 SpjaldResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Birkevej 1, 6971 Spjald. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Birkevej 1, 6971 Spjald. I 1969 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 823 m² på en 2.366 m² stor grund. Den 1. januar 2018 fandt den seneste transaktion sted, da Emil Kamp Holding ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 130.100 kr.
Fakta om Birkevej 1, 6971 Spjald
Villaen ligger på Birkevej 1, 6971 Spjald og har et samlet bygningsareal på 823 m². Hovedbygningen, der er opført i 1969, blev senest istandsat i 2021 og ligger på en 2.366 m² stor grund. Ejendommen har 12 værelser og har et BBR-areal på 298 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ukendt, ukendt og ukendt. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.033 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2018, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 1,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Emil Kamp Holding ApS købte ejendommen af BG MURER A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 1.701 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 130.100 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Emil Kamp Holding ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Emil Kamp Christensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 96,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer har i alt 14 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 20,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Emil Kamp Christensen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Emil Kamp Christensen i alt 17 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Birkevej 1, 6971 Spjald?
Emil Kamp Holding ApS ejer Birkevej 1, 6971 Spjald.
Hvad er BBR-arealet på Birkevej 1, 6971 Spjald?
Enhedens BBR-areal er 298 m² på Birkevej 1, 6971 Spjald.
Hvornår blev Birkevej 1, 6971 Spjald bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1969 på Birkevej 1, 6971 Spjald.
Hvad er Birkevej 1, 6971 Spjald værd?
Prisen var 1,4 mio. kr., da Birkevej 1, 6971 Spjald senest blev handlet i 2018.
Hvad er Birkevej 1, 6971 Spjald vurderet til?
1,7 mio. kr. er vurdering på Birkevej 1, 6971 Spjald.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.