Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100162623ESR101-039325

Billedvej 6, 2 2

2150 Nordhavn
København Frihavnskvarteret, København, 2bq (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1927

Areal

Beboelsesareal127 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn finder du lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 13. marts 2026, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 9,8 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,12 mio. kr.

Fakta om Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn

Ejerlejligheden er beliggende på Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn. Lejligheden har 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 127 m², hvoraf 117 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 17.575 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 13. marts 2026, hvor værdiansættelsen på lejligheden var 9,8 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte lejligheden af PER CHRISTENSEN AUTOMOBILER HOLDING ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 77.165 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,12 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af PER CHRISTENSEN AUTOMOBILER HOLDING ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Per Christensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 20 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 132 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Per Christensen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Per Christensen i alt 22 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn.

Den primære bygning blev bygget i 1927 på Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn.

Prisen var 9,8 mio. kr., da Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn senest blev handlet i 2026.

5,11 mio. kr. er vurdering på Billedvej 6, 2. 2, 2150 Nordhavn.

Prøv gratis

Prøv gratis