Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE278000ESR329-101053

Benløseparken 85, st th

4100 Ringsted
Ringsted Benløse By, Benløse, 32d (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1976

Areal

Beboelsesareal59 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Benløseparken 85, st. th, Benløse, 4100 Ringsted. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Benløseparken 85, st. th, Benløse, 4100 Ringsted ligger lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 715.000 kr., hvoraf grunden udgør 283.000 kr.

Fakta om Benløseparken 85, st. th, Benløse, 4100 Ringsted

Ejerlejligheden er beliggende på Benløseparken 85, st. th, Benløse, 4100 Ringsted. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 59 m², hvoraf 61 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af betonelementer, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.880 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 715.000 kr., hvoraf grunden udgør 283.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af GH EJENDOM A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Per Gunnar Hansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 150 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 77,9 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Per Gunnar Hansen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Per Gunnar Hansen i alt 153 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

GH EJENDOM A/S ejer Benløseparken 85, st. th, Benløse, 4100 Ringsted.

Den primære bygning blev bygget i 1976 på Benløseparken 85, st. th, Benløse, 4100 Ringsted.

715.000 kr. er vurdering på Benløseparken 85, st. th, Benløse, 4100 Ringsted.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis