Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE7249393ESR265-165516

Bekkasinvej 14

4000 Roskilde
Roskilde Himmelev By, Himmelev, 1cx (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1992
Bebyggelsesprocent21%

Areal

Grundareal745 m²
Bygningsareal159 m²
Beboelsesareal159 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde findes ejendommen. I 1992 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 159 m² på en 745 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 5,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,79 mio. kr.

Fakta om Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde

Villaen har et samlet bygningsareal på 159 m² og ligger på Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde. Den primære bygning er bygget i 1992 og er lokaliseret på en 745 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 159 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 21.759 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 5,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,79 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde.

Enhedens BBR-areal er 159 m² på Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde.

Den primære bygning blev opført i 1992 på Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde.

5,39 mio. kr. er vurdering på Bekkasinvej 14, Himmelev, 4000 Roskilde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis