Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3455728ESR791-008786

Bavnevej 7

8831 Løgstrup
Viborg Hjarbæk By, Vorde, 7f (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1926
Bebyggelsesprocent19%

Areal

Grundareal1.069 m²
Bygningsareal119 m²
Beboelsesareal198 m²
Areal af udnyttet tagetage79 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup. Ejendommen har et bygningsareal á 119 m² og blev konstrueret i 1926 på en 1.069 m² stor grund. Den 1. april 1988 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 153.252 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 923.000 kr.

Fakta om Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup

Villaen er beliggende på Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup og har et samlet bygningsareal på 119 m². Hovedbygningen, der er opført i 1926, blev senest ombygget i 1997 og befinder sig på en 1.069 m² stor grund. Ejendommen har 7 værelser og har et BBR-areal på 198 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der er 79 m². Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.480 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 153.252 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 1. april 1988. Det giver en kvadratmeterpris på 774 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 923.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup.

Enhedens BBR-areal er 198 m² på Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup.

Den primære bygning blev opført i 1926 på Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup.

Prisen var 153.252 kr., da Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup senest blev handlet i 1988.

2,3 mio. kr. er vurdering på Bavnevej 7, Hjarbæk, 8831 Løgstrup.

Prøv gratis

Prøv gratis