Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8582426ESR250-005902

Baunehøjen 69

3600 Frederikssund
Frederikssund Græse By, Græse, 12el (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2001
Bebyggelsesprocent38%

Areal

Grundareal291 m²
Bygningsareal67 m²
Beboelsesareal112 m²
Areal af udnyttet tagetage44 m²

Via Resights kan du få alle informationer om huset på Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund. Se husets sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset er lokaliseret på Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund. I 2001 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 67 m² på en 291 m² stor grund. Den 1. december 2016 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 2,07 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 2,53 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,2 mio. kr.

Fakta om Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund

Rækkehuset har et samlet bygningsareal á 67 m² og ligger på Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund. Hovedbygningen er bygget i 2001 og er lokaliseret på en 291 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 112 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der består af 44 m². I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning fik senest i 2016 tildelt et energimærke C. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.221 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. december 2016, hvor værdiansættelsen på rækkehuset var 2,07 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.693 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 2,53 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,2 mio. kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.

Enhedens BBR-areal er 112 m² på Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.

Den primære bygning blev bygget i 2001 på Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.

Prisen var 2,07 mio. kr., da Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund senest blev handlet i 2016.

2,53 mio. kr. er vurdering på Baunehøjen 69, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis