Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2288876ESR219-153077

Baunehøjen 6

3320 Skævinge
Hillerød Skævinge By, Skævinge, 9lz (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987
Bebyggelsesprocent78%

Areal

Grundareal118 m²
Bygningsareal51 m²
Beboelsesareal86 m²
Areal af udnyttet tagetage41 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om huset på Baunehøjen 6, 3320 Skævinge. Undersøg husets sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Baunehøjen 6, 3320 Skævinge. Huset har et bygningsareal på 51 m² og blev opført i 1987 på en 118 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 1,72 mio. kr., hvoraf grunden udgør 885.000 kr.

Fakta om Baunehøjen 6, 3320 Skævinge

Rækkehuset ligger placeret på Baunehøjen 6, 3320 Skævinge og har et samlet bygningsareal á 51 m². Den primære bygning er bygget i 1987 og er lokaliseret på en 118 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 86 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der består af 41 m². Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Huset anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.653 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 1,72 mio. kr., hvoraf grunden udgør 885.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Løgstrup Ejendomme ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens CHL HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 26 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 78 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Løgstrup, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har CHL HOLDING ApS i alt 28 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Løgstrup Ejendomme ApS ejer Baunehøjen 6, 3320 Skævinge.

Enhedens BBR-areal er 86 m² på Baunehøjen 6, 3320 Skævinge.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Baunehøjen 6, 3320 Skævinge.

1,72 mio. kr. er vurdering på Baunehøjen 6, 3320 Skævinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis