Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE225294ESR167-003788

Baunebakkevej 63, 1

2650 Hvidovre
Hvidovre Hvidovre By, Hvidovre, 21b (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1965

Areal

Beboelsesareal74 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre. Den 1. juli 2003 fandt den seneste transaktion sted, da ROSAMUNDE ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,72 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,72 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,49 mio. kr.

Fakta om Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre

Ejerlejligheden ligger på Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 74 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.267 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. juli 2003, hvor værdiansættelsen var 2,72 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor ROSAMUNDE ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 36.757 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,72 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,49 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af ROSAMUNDE ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med investering for egen regning, mens ROSAMUNDE HOLDING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 31 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 14,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Susanne Birgit Husted-Andersen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har ROSAMUNDE HOLDING ApS i alt 51 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

ROSAMUNDE ApS ejer Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre.

Den primære bygning blev opført i 1965 på Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre.

Prisen var 2,72 mio. kr., da Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre senest blev handlet i 2003.

2,72 mio. kr. er vurdering på Baunebakkevej 63, 1., 2650 Hvidovre.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis