Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8966495ESR657-162698

Bassumgårdvej 13

7400 Herning
Herning Ørskov By, Snejbjerg, 1a (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1927
Bebyggelsesprocent12%

Areal

Grundareal20.001 m²
Bygningsareal2.364 m²
Beboelsesareal240 m²
Erhvervsareal2.219 m²
Areal af udnyttet tagetage95 m²
Areal af kælder35 m²

Få alle informationer om Bassumgårdvej 13, Gødstrup, 7400 Herning på Resights.

Egenskaber

Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.046 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 1,33 mio. kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 31. marts 2016. Det giver en kvadratmeterpris på 534 kr.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bassumgårdvej 13, Gødstrup, 7400 Herning.

Ejendommens BBR-areal er 2.364 m² på Bassumgårdvej 13, Gødstrup, 7400 Herning.

Den primære bygning blev bygget i 1927 på Bassumgårdvej 13, Gødstrup, 7400 Herning.

Prisen var 1,33 mio. kr., da Bassumgårdvej 13, Gødstrup, 7400 Herning senest blev handlet i 2016.

1,85 mio. kr. er vurdering på Bassumgårdvej 13, Gødstrup, 7400 Herning.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis