Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100293731ESR151-150282

Banegårdspladsen 2, 1 8

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 189 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2020

Areal

Beboelsesareal83 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Banegårdspladsen 2, 1. 8, 2750 Ballerup. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Banegårdspladsen 2, 1. 8, 2750 Ballerup. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Fakta om Banegårdspladsen 2, 1. 8, 2750 Ballerup

Ejerlejligheden ligger på Banegårdspladsen 2, 1. 8, 2750 Ballerup. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 83 m², hvoraf 73 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 15.265 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Banegårdspladsen Ballerup ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens Atellus Ejendomme ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 34 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 98,9 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Thomas Favre-Bulle Malling, der også opererer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

Banegårdspladsen Ballerup ApS ejer Banegårdspladsen 2, 1. 8, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 2020 på Banegårdspladsen 2, 1. 8, 2750 Ballerup.

2,7 mio. kr. er vurdering på Banegårdspladsen 2, 1. 8, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis