Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4378905ESR630-027340

Baldersvej 18

6040 Egtved
Vejle Egtved By, Egtved, 8ct (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal784 m²
Bygningsareal130 m²
Beboelsesareal130 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Baldersvej 18, 6040 Egtved. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Baldersvej 18, 6040 Egtved findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 130 m² og blev opført i 1972 på en 784 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 1. juli 1986, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 500.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 475.000 kr.

Fakta om Baldersvej 18, 6040 Egtved

Villaen er placeret på Baldersvej 18, 6040 Egtved og har et samlet bygningsareal á 130 m². Hovedbygningen er opført i 1972 og befinder sig på en 784 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 130 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.715 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 500.000 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 1. juli 1986. Det giver en kvadratmeterpris på 3.846 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 475.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Baldersvej 18, 6040 Egtved.

Enhedens BBR-areal er 130 m² på Baldersvej 18, 6040 Egtved.

Den primære bygning blev bygget i 1972 på Baldersvej 18, 6040 Egtved.

Prisen var 500.000 kr., da Baldersvej 18, 6040 Egtved senest blev handlet i 1986.

1,37 mio. kr. er vurdering på Baldersvej 18, 6040 Egtved.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis