kommunerne nedenfor.
Bakkeleddet 2A
4000 RoskildeResights giver dig alle informationer om bygningen på Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde. Se bygningens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Bygningen er placeret på Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde. I 1924 blev bygningen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 940 m² på en 316.357 m² stor grund.
Fakta om Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde
Bygningen ligger på Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde og har et samlet bygningsareal på 940 m². Enheden er opført i 1924, senest ombygget i 1935 og befinder sig på en 316.357 m² stor grund.
Egenskaber
Bygningen er bygget i ét plan. I forhold til bygningens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ukendt, ukendt og ukendt. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Bygningen benyttes primært til garage. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.
Ejerinfo
Bygningen er ejet af Banedanmark, der først og fremmest beskæftiger sig med drift af stationer, godsterminaler mv..
Hvem ejer Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde?
Banedanmark ejer Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde.
Hvor stor er Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde?
Enhedens BBR-areal er 0 m² på Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde.
Hvornår blev Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1924 på Bakkeleddet 2A, 4000 Roskilde.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.