Få alle oplysninger om Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 91 m² og blev konstrueret i 2004 på en 988 m² stor grund. Den 8. februar 2008 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 4,05 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,96 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.
Fakta om Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund
Villaen er beliggende på Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund og har et samlet bygningsareal á 91 m². Hovedbygningen er bygget i 2004 og er lokaliseret på en 988 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 152 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 61 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 17.154 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 8. februar 2008, hvor værdiansættelsen på villaen var 4,05 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 26.644 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,96 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.
Enhedens BBR-areal er 152 m² på Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.
Den primære bygning blev opført i 2004 på Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.
Prisen var 4,05 mio. kr., da Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund senest blev handlet i 2008.
3,96 mio. kr. er vurdering på Bakkekammen 53, Græse Bakkeby, 3600 Frederikssund.