Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5583289ESR779-049620

Bakkedraget 30

7800 Skive
Skive Vinde, Skive Jorder, 9ak (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal779 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Bakkedraget 30, 7800 Skive. Undersøg grundens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden er placeret på Bakkedraget 30, 7800 Skive. Grunden er af det offentlige vurderet til 102.800 kr.

Fakta om Bakkedraget 30, 7800 Skive

Grunden er beliggende på Bakkedraget 30, 7800 Skive.

Egenskaber

Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.126 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Grunden er af det offentlige vurderet til 102.800 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af SKIVE VAND A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med vandforsyning, mens Skive Kommune er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 127 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 1,61 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ivan Drejer, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Skive Kommune i alt 1.287 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

SKIVE VAND A/S ejer Bakkedraget 30, 7800 Skive.

Grundarealet er 779 m² på Bakkedraget 30, 7800 Skive.

102.800 kr. er vurdering på Bakkedraget 30, 7800 Skive.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis