Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE237516ESR217-251944

Badevej 2A, 1 mf

3000 Helsingør
Helsingør Helsingør Markjorder, 36p (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2018

Areal

Beboelsesareal71 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør ligger lejligheden. Den sidste transaktion fandt sted den 5. januar 2021, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,39 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,01 mio. kr., hvoraf grunden udgør 854.000 kr.

Fakta om Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør

Ejerlejligheden er placeret på Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 71 m², hvoraf 61 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.979 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 5. januar 2021, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 2,39 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 33.732 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,01 mio. kr., hvoraf grunden udgør 854.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør.

Den primære bygning blev bygget i 2018 på Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør.

Prisen var 2,39 mio. kr., da Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør senest blev handlet i 2021.

2,01 mio. kr. er vurdering på Badevej 2A, 1. mf, 3000 Helsingør.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis