Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4439821ESR657-167916

Åvænget 2

7400 Herning
Herning Birk By, Gjellerup, 4u (Byzone) Restaurant/café
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2013
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal3.752 m²
Bygningsareal532 m²
Erhvervsareal532 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Åvænget 2, Birk, 7400 Herning. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Åvænget 2, Birk, 7400 Herning kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 532 m² og blev opført i 2013 på den 3.752 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,29 mio. kr.

Fakta om Åvænget 2, Birk, 7400 Herning

Industriejendommen er placeret på Åvænget 2, Birk, 7400 Herning og består af tre bygninger på 532 m² fordelt på et erhvervsenhed. Den primære bygning er bygget i 2013 og ligger på en 3.752 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære bygning fik senest i 2021 tildelt et energimærke A2010. Ejendommens primære benyttelse er til servicevirksomhed og/eller hotel. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 26.523 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,29 mio. kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Food Folk Danmark ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Food Folk Group Holdings AS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 103 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 2,18 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mads Kaad Friis, der også agerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Åvænget 2, Birk, 7400 Herning.

Ejendommens BBR-areal er 532 m² på Åvænget 2, Birk, 7400 Herning.

Den primære bygning blev opført i 2013 på Åvænget 2, Birk, 7400 Herning.

1,29 mio. kr. er vurdering på Åvænget 2, Birk, 7400 Herning.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis