Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100092314ESR151-150014

Atlasvænge 15D

2750 Ballerup
Ballerup Pederstrup By, Pederstrup, 4cz (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2017
Bebyggelsesprocent57%

Areal

Grundareal207 m²
Bygningsareal118 m²
Beboelsesareal118 m²

Resights giver dig alle informationer om huset på Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup. Se husets seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset er lokaliseret på Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup. I 2017 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 118 m² på en 207 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 5. april 2017, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 2,92 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 4,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,77 mio. kr.

Fakta om Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup

Rækkehuset er placeret på Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 118 m². Hovedbygningen er bygget i 2017 og ligger på en 207 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 118 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning blev senest i 2017 tildelt et energimærke A2020. Huset anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 17.019 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 2,92 mio. kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 5. april 2017. Det giver en kvadratmeterpris på 24.745 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 4,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,77 mio. kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup.

Enhedens BBR-areal er 118 m² på Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 2017 på Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup.

Prisen var 2,92 mio. kr., da Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2017.

4,75 mio. kr. er vurdering på Atlasvænge 15D, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis