Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring findes lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 31. december 2003, hvor EJENDOMSSELSKABET HENNING PEDERSEN. HARKEN A/S erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,2 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 323.500 kr.
Fakta om Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring
Ejerlejligheden er placeret på Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring. Lejligheden fordeler sig på 14 værelser og har et BBR-areal på 396 m², mens det tinglyste areal udgør 351 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.999 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 31. december 2003, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 4,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor EJENDOMSSELSKABET HENNING PEDERSEN. HARKEN A/S købte lejligheden af HP-BYG A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 10.606 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 323.500 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET HENNING PEDERSEN. HARKEN A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens HP Harken ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 107 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 130 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henning Gyldenberg Pedersen, der også fungerer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
EJENDOMSSELSKABET HENNING PEDERSEN. HARKEN A/S ejer Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring.
Den primære bygning blev bygget i 2003 på Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring.
Prisen var 4,2 mio. kr., da Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring senest blev handlet i 2003.
2,85 mio. kr. er vurdering på Åstrupvej 3A, st., 9800 Hjørring.