Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4122095ESR730-025290

Astridsminde 26

8960 Randers SØ
Randers Romalt By, Kristrup, 36al (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1979
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal845 m²
Bygningsareal124 m²
Beboelsesareal124 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Astridsminde 26, 8960 Randers SØ. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Astridsminde 26, 8960 Randers SØ finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 124 m² og blev opført i 1979 på en 845 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 13. maj 1979, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 465.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,58 mio. kr., hvoraf grunden udgør 728.000 kr.

Fakta om Astridsminde 26, 8960 Randers SØ

Villaen ligger på Astridsminde 26, 8960 Randers SØ og har et samlet bygningsareal på 124 m². Den primære bygning er bygget i 1979 og befinder sig på en 845 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 124 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.206 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 465.000 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 13. maj 1979. Det giver en kvadratmeterpris på 3.750 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,58 mio. kr., hvoraf grunden udgør 728.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Astridsminde 26, 8960 Randers SØ.

Enhedens BBR-areal er 124 m² på Astridsminde 26, 8960 Randers SØ.

Den primære bygning blev opført i 1979 på Astridsminde 26, 8960 Randers SØ.

Prisen var 465.000 kr., da Astridsminde 26, 8960 Randers SØ senest blev handlet i 1979.

1,58 mio. kr. er vurdering på Astridsminde 26, 8960 Randers SØ.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis