Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3043269ESR479-198319

Assensvej 310

5771 Stenstrup
Svendborg Stenstrup By, Stenstrup, 33b (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1982

Areal

Grundareal68.382 m²
Bygningsareal139 m²
Beboelsesareal230 m²
Areal af udnyttet tagetage91 m²
Areal af kælder33 m²

Få alle oplysninger om Assensvej 310, 5771 Stenstrup på Resights. Se grundens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Assensvej 310, 5771 Stenstrup finder du grunden. Grunden udgør et samlet areal på 68.382 m². Den 5. november 2023 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,7 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 282.000 kr.

Fakta om Assensvej 310, 5771 Stenstrup

Industrigrunden er beliggende på Assensvej 310, 5771 Stenstrup og består af tre bygninger på 139 m² fordelt på en beboelsesenhed. Grunden udgør 68.382 m².

Egenskaber

Den primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning blev senest i 2022 tildelt et energimærke C. Grunden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.213 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 5. november 2023, hvor værdiansættelsen på industrigrunden var 3,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 13.602 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 2,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 282.000 kr.

Ejerinfo

Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Assensvej 310, 5771 Stenstrup.

Grundarealet er 68.382 m² på Assensvej 310, 5771 Stenstrup.

Den primære bygning blev bygget i 1982 på Assensvej 310, 5771 Stenstrup.

Prisen var 3,7 mio. kr., da Assensvej 310, 5771 Stenstrup senest blev handlet i 2023.

2,35 mio. kr. er vurdering på Assensvej 310, 5771 Stenstrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis