Få alle informationer om Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig på Resights. Undersøg grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig finder du grunden. Grunden udgør et samlet areal på 52.700 m². Den 17. oktober 2025 fandt den seneste transaktion sted, da BL, Hejnsvig ApS sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,62 mio. kr.
Fakta om Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig
Industrigrunden er placeret på Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig og består af fem bygninger med et samlet bygningsareal på 1.108 m² udgjort af en beboelsesenhed og fire erhvervsenheder. Grunden udgør 52.700 m² spredt på to matrikler.
Egenskaber
Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Grunden benyttes primært til helårsbeboelse.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 17. oktober 2025, hvor værdiansættelsen af grunden var 2,62 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor BL, Hejnsvig ApS købte grunden af Nødbjerggård ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 1.773 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af BL, Hejnsvig ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Bjarne Niels Lauridsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industrigrunden er der to led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Bjarne Niels Lauridsen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Bjarne Niels Lauridsen i alt fire ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
BL, Hejnsvig ApS ejer Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig.
Grundarealet er 52.700 m² på Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig.
Den primære bygning blev bygget i 1926 på Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig.
Prisen var 2,62 mio. kr., da Askjærvej 21, Fugdal, 7250 Hejnsvig senest blev handlet i 2025.