Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3203091ESR860-031099

Askevej 21

9480 Løkken
Hjørring Furreby By, Furreby, 20kh (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1977
Bebyggelsesprocent28%

Areal

Grundareal960 m²
Bygningsareal241 m²
Beboelsesareal190 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Askevej 21, 9480 Løkken. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Askevej 21, 9480 Løkken. I 1977 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 241 m² på en 960 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 25. oktober 2021, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,57 mio. kr., hvoraf grunden udgør 339.000 kr.

Fakta om Askevej 21, 9480 Løkken

Villaen er beliggende på Askevej 21, 9480 Løkken og har et samlet bygningsareal på 241 m². Hovedbygningen, der er opført i 1977, blev senest moderniseret i 1987 og ligger på en 960 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 190 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den primære bygning fik senest i 2021 tildelt et energimærke C. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.210 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 25. oktober 2021, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 5.166 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,57 mio. kr., hvoraf grunden udgør 339.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Askevej 21, 9480 Løkken.

Enhedens BBR-areal er 190 m² på Askevej 21, 9480 Løkken.

Den primære bygning blev opført i 1977 på Askevej 21, 9480 Løkken.

Prisen var 1,4 mio. kr., da Askevej 21, 9480 Løkken senest blev handlet i 2021.

1,57 mio. kr. er vurdering på Askevej 21, 9480 Løkken.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis