kommunerne nedenfor.
Askevænget 3
4200 SlagelseFå alle informationer om Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse på Resights. Undersøg grundens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Grunden ligger på Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse. Den seneste handel fandt sted den 1. januar 2023, hvor EJENDOMSSELSKABET THOMSENSVEJ SLAGELSE ApS erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 895.000 kr.
Fakta om Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse
Grunden er placeret på Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse.
Egenskaber
Grunden er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.834 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2023, hvor værdiansættelsen var 895.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor EJENDOMSSELSKABET THOMSENSVEJ SLAGELSE ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 1.278 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET THOMSENSVEJ SLAGELSE ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens JOHN NIELSEN FINANS ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 5,53 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ulrik Møllergaard, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har JOHN NIELSEN FINANS ApS i alt 204 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse?
EJENDOMSSELSKABET THOMSENSVEJ SLAGELSE ApS ejer Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse.
Hvad er BBR-arealet på Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse?
Grundarealet er 700 m² på Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse.
Hvad er Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse's værdi?
Prisen var 895.000 kr., da Askevænget 3, Skovsø, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2023.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.