Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2154813ESR151-045898

Askeengen 76

2740 Skovlunde
Ballerup Skovlunde By, Skovlunde, 6mi (Byzone) Udhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1990
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal2.525 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om bygningen på Askeengen 76, 2740 Skovlunde. Se bygningens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Bygningen ligger på Askeengen 76, 2740 Skovlunde.

Fakta om Askeengen 76, 2740 Skovlunde

Bygningen er placeret på Askeengen 76, 2740 Skovlunde. Enheden er opført i 1990, senest ombygget i 2000 og befinder sig på en 2.525 m² stor grund.

Egenskaber

Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære anvendelse af bygningen er til udhus. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Bygningen er ejet af Grundejerforeningen Tranagergaard, der fortrinsvist beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt fire ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Lars Due Nielsen, der også opererer som foreningsrepræsentant.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Askeengen 76, 2740 Skovlunde.

Den primære bygning blev opført i 1990 på Askeengen 76, 2740 Skovlunde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis