Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE747482ESR766-009427

As Hedegård 61

7130 Juelsminde
Hedensted Kirkholm By, As, 67d (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1971

Areal

Bygningsareal69 m²
Beboelsesareal69 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på As Hedegård 61, 7130 Juelsminde. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på As Hedegård 61, 7130 Juelsminde. Den 7. juni 2016 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 735.000 kr.

Fakta om As Hedegård 61, 7130 Juelsminde

Fritidsejendommen ligger placeret på As Hedegård 61, 7130 Juelsminde og har et samlet bygningsareal á 69 m². Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 69 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 7. juni 2016, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 735.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 10.652 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer As Hedegård 61, 7130 Juelsminde.

Den primære bygning blev opført i 1971 på As Hedegård 61, 7130 Juelsminde.

Prisen var 735.000 kr., da As Hedegård 61, 7130 Juelsminde senest blev handlet i 2016.

1,14 mio. kr. er vurdering på As Hedegård 61, 7130 Juelsminde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis