kommunerne nedenfor.
Arndrupvej 1
6240 LøgumklosterVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster. Se grundens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster finder du grunden. Grunden udgør et samlet areal på 21.921 m². Den 23. november 2022 fandt den seneste transaktion sted, da S. E. HOLDING ApS erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 600.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 770.000 kr., hvoraf grunden udgør 69.100 kr.
Fakta om Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster
Industrigrunden er beliggende på Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster og består af syv bygninger på 108 m² udgjort af en beboelsesenhed. Grunden udgør 21.921 m² spredt på tre jordstykker.
Egenskaber
Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Grunden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 660 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 23. november 2022, hvor værdiansættelsen var 600.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor S. E. HOLDING ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 4.477 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 770.000 kr., hvoraf grunden udgør 69.100 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af S. E. HOLDING ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Steffen Erichsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industrigrunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 8,89 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Steffen Erichsen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Steffen Erichsen i alt tre ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster?
S. E. HOLDING ApS ejer Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster.
Hvad er BBR-arealet på Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster?
Grundarealet er 21.921 m² på Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster.
Hvornår blev Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster opført?
Den primære bygning blev opført i 1865 på Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster.
Hvad er prisen på Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster?
Prisen var 600.000 kr., da Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster senest blev handlet i 2022.
Hvad er Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster vurderet til?
770.000 kr. er vurdering på Arndrupvej 1, Arndrup, 6240 Løgumkloster.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.