Få alle informationer om Åparken 2, st. 2, 7800 Skive på Resights. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Åparken 2, st. 2, 7800 Skive. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 850.000 kr., hvoraf grunden udgør 179.000 kr.
Fakta om Åparken 2, st. 2, 7800 Skive
Ejerlejligheden ligger på Åparken 2, st. 2, 7800 Skive. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 72 m², mens det tinglyste areal udgør 70 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.268 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 850.000 kr., hvoraf grunden udgør 179.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af KOM INVEST A/S SKIVE, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Kaj Ove Madsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 118 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 300 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kaj Ove Madsen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Kaj Ove Madsen i alt 189 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
KOM INVEST A/S SKIVE ejer Åparken 2, st. 2, 7800 Skive.
Den primære bygning blev bygget i 2001 på Åparken 2, st. 2, 7800 Skive.
850.000 kr. er vurdering på Åparken 2, st. 2, 7800 Skive.