Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE424784ESR851-638375

Åparken 18, 6 1

9000 Aalborg
Aalborg Aalborg Bygrunde, 1410z (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2018

Areal

Beboelsesareal95 m²

Få alle informationer om Åparken 18, 6. 1, 9000 Aalborg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Åparken 18, 6. 1, 9000 Aalborg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 890.000 kr.

Fakta om Åparken 18, 6. 1, 9000 Aalborg

Ejerlejligheden ligger på Åparken 18, 6. 1, 9000 Aalborg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 95 m², mens det tinglyste areal udgør 89 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 8 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.946 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 890.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af LÆRERNES PENSION, EJENDOMSAKTIESELSKAB, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens LÆRERNES PENSION, FORSIKRINGSAKTIESELSKAB er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 2.433 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 3,87 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Folkenberg Eriksen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har LÆRERNES PENSION, FORSIKRINGSAKTIESELSKAB i alt 2.442 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

LÆRERNES PENSION, EJENDOMSAKTIESELSKAB ejer Åparken 18, 6. 1, 9000 Aalborg.

Den primære bygning blev opført i 2018 på Åparken 18, 6. 1, 9000 Aalborg.

2,29 mio. kr. er vurdering på Åparken 18, 6. 1, 9000 Aalborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis