Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3378338ESR840-012879

Anlægsvej 20

9610 Nørager
Rebild Nøragergård Hgd., Durup, 1pø (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1976
Bebyggelsesprocent16%

Areal

Grundareal913 m²
Bygningsareal146 m²
Beboelsesareal146 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Anlægsvej 20, 9610 Nørager. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Anlægsvej 20, 9610 Nørager. I 1976 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 146 m² på en 913 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 773.000 kr., hvoraf grunden udgør 132.000 kr.

Fakta om Anlægsvej 20, 9610 Nørager

Villaen ligger på Anlægsvej 20, 9610 Nørager og har et samlet bygningsareal á 146 m². Hovedbygningen er bygget i 1976 og er beliggende på en 913 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 146 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.856 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 773.000 kr., hvoraf grunden udgør 132.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Anlægsvej 20, 9610 Nørager.

Enhedens BBR-areal er 146 m² på Anlægsvej 20, 9610 Nørager.

Den primære bygning blev bygget i 1976 på Anlægsvej 20, 9610 Nørager.

773.000 kr. er vurdering på Anlægsvej 20, 9610 Nørager.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis