Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2603005ESR390-010948

Ankeret 2

4780 Stege
Vordingborg Råbylille By, Elmelunde, 48py (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal1.049 m²
Bygningsareal146 m²
Beboelsesareal146 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege. I 1987 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 146 m² på en 1.049 m² stor grund. Den 4. april 2018 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,8 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,67 mio. kr.

Fakta om Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege

Fritidsejendommen ligger placeret på Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege og har et samlet bygningsareal á 146 m². Enheden er opført i 1987 og befinder sig på en 1.049 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 146 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens primære benyttelse er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.604 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. april 2018, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,8 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12.328 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,67 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege.

Enhedens BBR-areal er 146 m² på Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege.

Prisen var 1,8 mio. kr., da Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege senest blev handlet i 2018.

2,25 mio. kr. er vurdering på Ankeret 2, Råbylille, 4780 Stege.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis