Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE261332ESR250-006221

Amsterdamhusene 45

3600 Frederikssund
Frederikssund Frederikssund Bygrunde, 49c (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2002

Areal

Beboelsesareal77 m²

Få alle informationer om Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund. Den seneste transaktion fandt sted den 13. juni 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,5 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,36 mio. kr.

Fakta om Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund

Ejerlejligheden er beliggende på Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 77 m², mens det tinglyste areal udgør 80 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.792 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 13. juni 2025, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 4,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 58.441 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,36 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund.

Den primære bygning blev bygget i 2002 på Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund.

Prisen var 4,5 mio. kr., da Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund senest blev handlet i 2025.

2,46 mio. kr. er vurdering på Amsterdamhusene 45, 3600 Frederikssund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis