Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge. Undersøg grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge ligger grunden. Den seneste transaktion fandt sted den 1. december 2020, hvor Ammendrup Park II ApS sikrede sig grunden i en interessesammenfald til en værdi á 4,72 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 7,59 mio. kr.
Fakta om Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge
Grunden er placeret på Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge.
Egenskaber
Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.019 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. december 2020, hvor værdiansættelsen af grunden var 4,72 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor Ammendrup Park II ApS købte grunden af Ammendrup Park ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 308 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 7,59 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af Ammendrup Park II ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Stensdal A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer har i alt 73 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 199 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Stensdal, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Stensdal A/S i alt 264 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Ammendrup Park II ApS ejer Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge.
Grundarealet er 7.885 m² på Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge.
Prisen var 4,72 mio. kr., da Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge senest blev handlet i 2020.
7,59 mio. kr. er vurdering på Ammendrup Park 897, Helsinge, 3200 Helsinge.