Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100498463
ESR: 270032037

Ammendrup Park 4

3200 Helsinge
Gribskov Kommune: Ammendrup By, Helsinge, 5in (Byzone)
Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede af ejendommen på Ammendrup Park 4, 3200 Helsinge

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om huset på Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge. Se husets seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge. I 2023 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal á 113 m² på en 206 m² stor grund.

Fakta om Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge

Rækkehuset er placeret på Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge og har et samlet bygningsareal på 113 m². Den primære bygning er opført i 2023 og er lokaliseret på en 206 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige benyttelse af huset er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Ammendrup Park III ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Stensdal Group A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 73 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 192 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Stensdal, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Stensdal Group A/S i alt 222 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge?

Ammendrup Park III ApS ejer Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge.

Hvor stor er Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge?

Enhedens BBR-areal er 110 m² på Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge.

Hvornår blev Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge bygget?

Den primære bygning blev bygget i 2023 på Ammendrup Park 4, Helsinge, 3200 Helsinge.

Opførselsår
2023
Bebyggelsesprocent
55%
Bygningsareal (1 bygning)
113 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
110 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?