Via Resights kan du få alle oplysninger om huset på Ammendrup Park 3, Helsinge, 3200 Helsinge. Se husets seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Ammendrup Park 3, Helsinge, 3200 Helsinge ligger huset. Huset har et bygningsareal á 110 m² og blev konstrueret i 2022 på en 219 m² stor grund.
Fakta om Ammendrup Park 3, Helsinge, 3200 Helsinge
Rækkehuset har et samlet bygningsareal á 110 m² og ligger på Ammendrup Park 3, Helsinge, 3200 Helsinge. Hovedbygningen er bygget i 2022 og befinder sig på en 219 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Ammendrup Park III ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Stensdal A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 73 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 208 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Stensdal, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Stensdal A/S i alt 264 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Ammendrup Park III ApS ejer Ammendrup Park 3, Helsinge, 3200 Helsinge.
Enhedens BBR-areal er 110 m² på Ammendrup Park 3, Helsinge, 3200 Helsinge.
Den primære bygning blev opført i 2022 på Ammendrup Park 3, Helsinge, 3200 Helsinge.