Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100349895ESR270-031828

Ammendrup Park 273

3200 Helsinge
Gribskov Ammendrup By, Helsinge, 5ih (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2022
Bebyggelsesprocent52%

Areal

Grundareal199 m²
Bygningsareal103 m²
Beboelsesareal103 m²

Via Resights kan du få alle informationer om huset på Ammendrup Park 273, Helsinge, 3200 Helsinge. Se husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Ammendrup Park 273, Helsinge, 3200 Helsinge ligger huset. Huset har et bygningsareal på 103 m² og blev opført i 2022 på en 199 m² stor grund.

Fakta om Ammendrup Park 273, Helsinge, 3200 Helsinge

Rækkehuset er beliggende på Ammendrup Park 273, Helsinge, 3200 Helsinge og har et samlet bygningsareal á 103 m². Den primære bygning er opført i 2022 og befinder sig på en 199 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 103 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Husets hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.220 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Ammendrup Park II ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Stensdal A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer har i alt 73 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 199 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Stensdal, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Stensdal A/S i alt 264 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Ammendrup Park II ApS ejer Ammendrup Park 273, Helsinge, 3200 Helsinge.

Enhedens BBR-areal er 103 m² på Ammendrup Park 273, Helsinge, 3200 Helsinge.

Den primære bygning blev opført i 2022 på Ammendrup Park 273, Helsinge, 3200 Helsinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis