kommunerne nedenfor.
Ammendrup Park 247
3200 HelsingeVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om huset på Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge. Se husets seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge. Huset har et bygningsareal á 110 m² og blev opført i 2022 på en 219 m² stor grund.
Fakta om Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge
Rækkehuset er beliggende på Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge og har et samlet bygningsareal på 110 m². Hovedbygningen er opført i 2022 og er lokaliseret på en 219 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen blev senest i 2022 tildelt et energimærke A2015, og husets årlige energiforbrug er estimeret til kr. 8000. Den hovedsagelige anvendelse af huset er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.443 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Ammendrup Park II ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Stensdal Group A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer har i alt 73 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 184 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Stensdal, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Stensdal Group A/S i alt 261 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge?
Ammendrup Park II ApS ejer Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge.
Hvad er BBR-arealet på Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge?
Enhedens BBR-areal er 110 m² på Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge.
Hvornår blev Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge bygget?
Den primære bygning blev opført i 2022 på Ammendrup Park 247, Helsinge, 3200 Helsinge.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.