Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100498424ESR270-031998

Ammendrup Park 21

3200 Helsinge
Gribskov Ammendrup By, Helsinge, 5kd (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2022
Bebyggelsesprocent29%

Areal

Grundareal319 m²
Bygningsareal92 m²
Beboelsesareal92 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om huset på Ammendrup Park 21, 3200 Helsinge. Se husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Ammendrup Park 21, 3200 Helsinge kan du finde huset. Huset har et bygningsareal á 92 m² og blev opført i 2022 på en 319 m² stor grund.

Fakta om Ammendrup Park 21, 3200 Helsinge

Rækkehuset er beliggende på Ammendrup Park 21, 3200 Helsinge og har et samlet bygningsareal på 92 m². Hovedbygningen er opført i 2022 og er lokaliseret på en 319 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen blev senest i 2022 tildelt et energimærke A2015, og husets årlige energiforbrug er beregnet til kr. 23300. Den primære anvendelse af huset er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Ammendrup Park III ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Stensdal A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 73 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 208 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Stensdal, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Stensdal A/S i alt 264 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Ammendrup Park III ApS ejer Ammendrup Park 21, 3200 Helsinge.

Enhedens BBR-areal er 92 m² på Ammendrup Park 21, 3200 Helsinge.

Den primære bygning blev opført i 2022 på Ammendrup Park 21, 3200 Helsinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis